Kredyt gotówkowy online

Kredyt gotówkowy online


Na rynku dostępnych jest wiele ofert, dzięki którym na naszym koncie mogą pojawić się w krótkim czasie dodatkowe środki. Jedną ze sprawdzonych propozycji jest kredyt gotówkowy online.
W gąszczu ofert powstaje jednak pytanie: którą z nich wybrać i na co musimy zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji kredytowej, aby nasz wybór był bezpieczny i opłacalny?

Poznaj świat kredytów gotówkowych

Niewątpliwą zaletą kredytu gotówkowego online jest jego dostępność. Co to oznacza?
Mówisz – masz. Dosłownie. Możesz go uzyskać przez Internet w szybkim czasie, często nie wychodząc nawet z domu.
Jakie są jego charakterystyczne cechy?

 • Jak sama nazwa wskazuje, wniosek składamy przez Internet. W zależności od rodzaju kredytu mamy dwie opcje. Pierwsza: wypełniamy formularz online, a następnie osobiście podpisujemy umowę w banku. Druga opcja, dogodniejsza: składamy wniosek online i wszelkie formalności załatwiamy także elektronicznie. To niezwykle dogodne rozwiązanie. Zyskujemy nie tylko gotówkę, ale i czas.
 • Kredyt gotówkowy możemy wziąć na dowolny cel. Czyli mogą to być środki na rozwój działalności gospodarczej, zakup domu, remont mieszkania czy egzotyczną podróż po odległych zakątkach globu. Wszystko zależy tu od Ciebie i tego, czego w danym momencie potrzebujesz.
 • Kolejna cecha: krótki okres kredytowania: maksymalnie do 10-ciu lat. Tradycyjnie na spłatę kredytu mamy od 1-go mca do 3-ech lat. Jeśli kwota, którą pożyczamy od banku jest wyższa, mamy więcej czasu na jej zwrot.
 • Co musimy zrobić, żeby otrzymać pożyczkę? Głównym kryterium jest nasz miesięczny dochód netto oraz ilość i wysokość pozostałych zobowiązań wobec banku/ów, które posiadamy w momencie składania wniosku. Musimy liczyć się z tym, że jeśli mamy sporo innych kredytów, kwota pożyczki może być mniejsza.
 • Kredyt gotówkowy online spłacamy w ratach. Oprocentowanie zależy od oferty, którą obecnie posiada bank.

Teraz, kiedy już poznaliśmy specyfikę kredytów gotówkowych, czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie:

na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kredytu?

Są dwie równoważne kwestie: koszty oraz warunki kredytu, czyli: kwota, którą możemy uzyskać, nasz minimalny dochód netto oraz okres kredytowania.

Koszty

 • Oprocentowanie
  Im niższe, tym lepsze. Po prostu mniej zapłacimy za usługę. Oprocentowanie to czynnik, który decyduje o wysokości miesięcznej raty kredytu. Uwaga: różnice w oprocentowaniu, proponowanym przez banki – mogą nas zaskoczyć. Dlatego przed podjęciem decyzji, warto dokładnie przeanalizować każdą ofertę. Im lepszy research zrobimy, tym mniej zapłacimy za pożyczkę.
 • Prowizja
  Następnym kosztem kredytu jest prowizja. To jednorazowa opłata, którą bank pobiera za udzielenie kredytu. Tutaj także obserwujemy duże zróżnicowanie. Udzielenie kredytu może nas kosztować kilka lub kilkanaście procent od otrzymanej kwoty. Dodatkowo, oprócz prowizji, powinniśmy zwrócić także uwagę na pozostałe opłaty, na przykład koszty działań bankowych czy ubezpieczenia.

Warunki kredytowania

 • Kwota
  Wysokość zobowiązania zależy od naszej zdolności kredytowej. Oczywiście, sami określamy kwotę pożyczki. Może ona wynieść zarówno 200 pln jak i 20 000 pln. Nie ma tu sztywno narzuconej kwoty. Jest jedynie przedział, jaki mamy do dyspozycji. (Minimalna i maksymalna kwota zależy od rodzaju oferty). Musimy się jednak liczyć z tym, że „kropkę nad i” stawa kredytodawca, który weryfikuje nasz dochód netto oraz zobowiązania, które obecnie posiadamy. W oparciu o te dane wzbogaca nasze konto o konkretną kwotę.
 • Okres kredytowania
  Jest uzależniony od oferty i wysokości kredytu. Jeśli zdecydujemy się na większą pożyczkę, okres kredytowania może wynieść aż 10 lat. Jednak pamiętajmy o tym, że jedną z głównych cech kredytu bankowego jest krótki czas spłaty.
 • Dochód
  Nasza zdolność kredytowa jest warunkiem otrzymana pożyczki. Przy czym, liczy się zarówno regularność wpływu, jak i kwota, która co miesiąc zasila nasze konto. Czy bank jest zainteresowany naszą historią kredytową? Tak, jak najbardziej. Kredytodawca sprawdzi, czy wywiązujemy się z zobowiązań i czy nasze nazwisko nie widnieje w bazie BIK. Jeśli mamy pozytywną historię kredytową i nasze dane nie znajdują się w Bazie Informacji Kredytowej, będziemy wiarygodnym kredytobiorcą.

Pozostało ostatnie pytanie:

czy kredyt gotówkowy online jest bezpieczny?

Kredyt gotówkowy online gwarantuje nam szybki dostęp do środków finansowych, które będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel.
Tym, co zdecyduje o tym, czy nasz wybór „nam się opłaci”, jest generalny research.
Ponadto pytajmy o każdy szczegół naszego doradcę. Jego zadaniem jest rozwianie wszelkich naszych wątpliwości i rzetelna odpowiedź na każde pytanie.

8 września 2015
|
0 komentarzy
|