Darmowe konto bankowe

Darmowe konto bankowe


Czy w dzisiejszych czasach możemy jeszcze marzyć o miłości bezwarunkowej?
A co, jeśli powiem, że taka jest możliwa? A co, jeśli dodam, że jest ona możliwa między Tobą a… Twoim bankiem? Nierealne?! A jednak… Sam przyznasz, że w niektórych sytuacjach bank okazuje się zaufanym i bezproblemowym partnerem. Dlaczego? O wiele łatwej jest wziąć pożyczkę w banku niż poprosić o nią bliskich (nikt nie chce słuchać zbędnych i „nadopiekuńczych” pytań).
Bezwarunkowa miłość nie stawia żadnych wymagań. Dokładnie tak samo jak… darmowe konto bankowe. Nic nie płacisz, korzystasz i cieszysz się z zupełnie darmowych rozwiązań. Doprawdy? Zapytasz z powątpiewaniem. No cóż… przekonaj się sam, ile jest prawdy w nęcących obietnicach, które zachęcają do skorzystania z atrakcyjnej oferty.
Czy darmowe konto jest rzeczywiście darmowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, przedstawimy najpopularniejsze bezpłatne konta dostępne na rynku. Czas na konfrontację obietnic z rzeczywistością.

Darmowe konto: czyli jakie?

Zanim jednak przedstawimy Ci najlepsze oferty, sprecyzujmy: co oznacza termin darmowe konto bankowe.

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem takiego rachunku już od dawna nie płacisz za:

  • prowadzenie konta,
  • obsługę karty debetowej,
  • przelewy międzybankowe wykonane przez Internet.

Jest jeszcze jedna zaleta darmowego konta: wypłacasz pieniądze w każdym bankomacie w kraju, który spotkasz na swojej drodze – bez prowizji. To w wielu sytuacjach ułatwia działanie. Szczególnie wtedy, gdy nagle okazuje się, że nie możesz zapłacić kartą za coś, co potrzebujesz w danym momencie. Darmowe konto daje Ci nieograniczony dostęp do gotówki w niemal każdym miejscu.
No dobrze: jak ta piękna definicja ma się do praktyki i tzw.: „normalnego życia”. Który z banków kocha Cię bezwarunkowo, czyli daje i nie żąda nic w zamian?

Darmowe konto bankowe: obietnice kontra rzeczywistość – konfrontacja

1.

Bezapelacyjnie i niestety nieco samotnie na podium staje Smart Bank. Co Ci oferuje?
Twoje konto jest całkowicie wolne od opłat – bez żadnych „ale”. To znaczy, że aby było
faktycznie darmowe: nie musisz stale go zasilać, nie musisz używać karty, gdy nie chcesz, a mimo to z Twojego rachunku nie znikają żadne dodatkowe środki. Generalnie bajka. O to nam chodzi. Coś jeszcze? Tak. Bank dokłada nam solidne 3 procent. Dlatego rachunek wraz z kontem SMART procent to jedna z lepszych obecnie ofert oszczędnościowych na rynku. Bez wątpienia, Smart bank mądrze dba o swoich klientów.

2.

Zaraz za nim plasuje się nieco mniej hojny (ale tylko w minimalnym stopniu) bank BPH. W czym tkwi różnica? Tutaj także masz konto za 0 złotych, w tym prowadzenie rachunku, korzystanie z karty i wypłaty z bankomatów. Małe „ale” tkwi w ilości transakcji wykonanych kartą. Abyś nie musiał za nią płacić, wystarczy, że zrealizujesz cztery operacje bezgotówkowe na… dowolna kwotę. I to jest (jak się zaraz przekonamy) duży plus. Co to oznacza w praktyce? Po prostu: idziesz do sklepu: raz kupujesz dobre wino, raz gumy do żucia, raz chleb żytni a raz dobrą książkę. Rozumiesz? Nie ważne czy wydasz 2 zł czy 50 zł. Ważna jest ilość transakcji.

3.

Na zacnym trzecim miejscu znajduje się Konto Osobiste Orange Finanse. Bank może pobrać z Twojego konta jedynie 5 zł, ale to tylko w przypadku, gdy nie wykonasz 5. transakcji kartą debetową. Sam przyznasz, że to niewielkie wymaganie w skali miesiąca.

4.

T-Mobile Konto usługi bankowe dostarczane przez Alior Bank. Tutaj w grę zaczynają wchodzić operacje na konkretne kwoty. Aby konto było za 0 zł, będziesz musiał zapłacić za zakupy kartą. Jaka kwota zwalnia Cię z opłat? Jedynie 200 zł w skali miesiąca.

5.

Na miejscu piątym mamy eKONTO z darmowymi bankomatami. Tutaj też musisz wykonać operację kartą na co najmniej 200 zł. Jaka jest więc różnica pomiędzy T-Mobile a eKONTO?
Sprawa rozstrzyga się na poziomie usług dodatkowych. I tak w T-Mobile nie zapłacisz ani złotówki za zlecenia stałe i polecenia zapłaty. W eKONTO bank daje Ci w prezencie zlecenia stałe. Druga kwestia w T-Mobile wykonasz dodatkowo 10 darmowych przelewów natychmiastowych (tzw. Blue Cash). Trzeci nokaut, to darmowa wypłata z bankomatów w kraju i za granicą; eKONTO
kusi nas natomiast bezpłatną platformą inwestycyjną – Super Market Funduszy Inwestycyjnych.

6.

Ekokonto bez kosztów BOŚ BANK: konto jest za 0 zł, gdy zapłacisz kartą na min. kwotę 300 zł w skali miesiąca.

7.

Siedem: konto z lwem, czyli ING BANK. Tutaj także musisz użyć karty. Miesięczny koszt operacji, to 300 zł. I tutaj znowu diabeł tkwi w szczegółach. Ekokonto wygrywa ze względu na dodatkowy bonus w postaci bardzo korzystnego oprocentowania konta oszczędnościowego, które może wynosić aż 4%!:

8.

Konto dbNET Deutsche Bank; żąda więcej za brak opłat. Kiedy wybierzesz usługę w Deutsche Banku, będziesz musiał wykonać operację bezgotówkową na kwotę 700 zł, co, sam przyznasz,
w dzisiejszych czasach nie jest wcale trudne.

9.

Konto 360 – Milenium Bank. Tutaj pojawia się dodatkowa czynności, o której powinieneś pamiętać, aby cieszyć się darmowym kontem. Jaka? Zasilenie. Na Twoje konto, co miesiąc musi wpływać kwota minimalna w wys. 1000 zł. Drugi warunek: jedna operacja kartą debetową.

10.

Na dziesiątym miejscu mamy konto o dość zawiłej nazwie: konto PROSTOoszczędzające PLUS: oferta Credit Agricole. Jeśli zdecydujesz się na ten wybór, konto będzie w pełni darmowe przy regularnych miesięcznych wpływach w kwocie min. 1500 zł. To nie wszystko. Dodatkowo należy dokonać płatności kartą na min. kwotę 500 zł w skali miesiąca.

11.

Na ostatnim 11 miejscu jest Konto Wyższej Jakości Alior Banku. Jest najbardziej wymagające,
ale ma też swoje zalety. Co zatem musimy zrobić, aby korzystać z niego za 0 zł? Po pierwsze: zasilenie. Na naszym rachunku bank musi odnotować wpływ na kwotę min. 2500 zł/mc. Ponadto minimalna kwota operacji kartą to 700 zł. Co jeszcze dobrego czeka nas po spełnieniu tych warunków? Będziemy zwolnieni z opłat za zlecenia stałe i polecenia zapłaty oraz za natychmiastowe przelewy. Gdy zechcemy wykonać europejski przelew SEPA, zrobimy to za darmo. Jeżeli często podróżujemy albo lubimy spędzać czas za granicą, ucieszy nas pewnie wiadomość, że nie zapłacimy prowizji za wypłatę z bankomatu, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami (to unikana oferta). Co jeszcze ma dla nas ALIOR bank? Gwarantuje niezmienność warunków umowy przez co najmniej 5 LAT. Całkiem obiecująca propozycja.

Jak się okazuje darmowe konto jest na wyciągnięcie ręki. Nawet jeśli musisz w niektórych wypadkach je zasilić lub wykonać płatność kartą, w erze dzisiejszych zwyczajów płatniczych, nie stanowi to najmniejszego problemu.

11 września 2015
|
0 komentarzy
|